Záhradné stoličky

Cena
od:
do:
Dostupnosť
Farba
Materiál
Maximálna nosnosť
od:
do:
Výška sedadla
od:
do:
Výška
od:
do:
Šírka sedadla
od:
do:
Kríž/kostra
Hmotnosť
od:
do:
K vyskúšaniu na pobočke
Značky
Viac možností Menej možností
Filtrovať
Zobrazených - z produktov

Záhradné stoličky sú dôležitou súčasťou každej záhrady, terasy, pergoly alebo balkóna, kde poskytujú pohodlné útočisko na odpočinok a relaxáciu vonku. Existuje mnoho rôznych typov týchto stoličiek, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov, majú rôzny dizajn a ergonomické vlastnosti. Pri výbere vhodného kresla do exteriéru je preto dôležité zvážiť tieto faktory a nájsť také, ktoré bude nielen pohodlné, ale aj esteticky zapadne na váš balkón alebo do záhrady. V tomto článku sa pozrieme na dôležité faktory, ktoré treba zohľadniť pri výbere záhradného kresla, aby sa vaša záhrada stala dokonalým miestom na relaxáciu a oddych.


V prvej časti sa pozrieme na hlavné typy záhradných kresiel, aby sme lepšie pochopili rôzne materiály, konštrukcie a ergonomické vlastnosti, ktoré sú k dispozícii. Ďalej sa pozrieme na materiály, ktoré sa najčastejšie používajú na výrobu tohto nábytku, a na ich výhody a nevýhody. Potom sa pozrieme na rôzne konštrukcie týchto stoličiek a na to, ako ovplyvňujú pohodlie a ergonómiu. V poslednej časti sa pozrieme na spôsoby údržby a starostlivosti, aby boli v dobrom stave a pripravené na ďalšiu sezónu.


Typy záhradných stoličiek

Medzi hlavné typy patria kovové stoličky, ktoré sú veľmi odolné a ľahko sa udržiavajú, drevené stoličky, ktoré ponúkajú tradičný vzhľad, plastové stoličky, ktoré sú ľahké a cenovo dostupné, a ratanové stoličky, ktoré sú elegantné a štýlové. Tieto stoličky opíšeme nižšie v časti Materiály.


Záhradné sety

V ponuke nájdete aj záhradné súpravy, ktoré pozostávajú zo stola a príslušného počtu stoličiek. Výhodou týchto súprav je, že majú jednotný dizajn, takže si nemusíte vyberať, ktoré stoličky sa hodia k vybranému stolu. Záhradné súpravy sú ideálne na rodinné stretnutia, grilovanie alebo iné vonkajšie aktivity.


Skladacie záhradné stoličky

Skladacie záhradné stoličky sú skvelou voľbou pre tých, ktorí majú obmedzený priestor na balkóne alebo terase alebo potrebujú stoličky ľahko uskladniť. Tieto stoličky sú zvyčajne ľahké a ľahko sa skladajú, čo zabezpečuje ich jednoduché premiestňovanie a skladovanie. Tieto stoličky sú tiež ideálne na pikniky, kempovanie alebo akékoľvek iné vonkajšie aktivity, pri ktorých sa berie do úvahy obmedzený priestor.


Polohovateľné záhradné stoličky

Polohovateľné záhradné stoličky zvyčajne umožňujú nastavenie sedadla a operadla. Tieto stoličky majú zvyčajne niekoľko rôznych úrovní naklonenia, aby sa prispôsobili individuálnym potrebám používateľa. Podobne ako ležadlá sú tieto kreslá skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú vychutnať relaxáciu v záhrade, na terase alebo na balkóne.


Záhradné stoličky s vyššou nosnosťou

Pre "ťažšie váhy" ponúkame záhradné kreslá s vyššou nosnosťou. Ide o špeciálny typ stoličiek navrhnutý tak, aby dokázal uniesť ešte väčšiu hmotnosť. Tieto stoličky sú zvyčajne vyrobené z pevných a odolných materiálov, ako je kov alebo tvrdé drevo, a sú ideálne pre ľudí s vyššou hmotnosťou alebo pre tých, ktorí potrebujú stoličku s väčšou pevnosťou a stabilitou.


Každý typ záhradnej stoličky má svoje výhody a nevýhody a pri výbere je potrebné zvážiť rôzne faktory, ako je účel, štýl a cena.

Viac informácií o balkónovom a záhradnom nábytku nájdete v kategóriách záhradné hojdačky, lehátka a lavičky.


Obľúbené materiály

Kovové záhradné stoličky

Kov je obľúbeným materiálom na výrobu záhradných stoličiek vďaka svojej pevnosti a odolnosti. Kovové stoličky sa často vyrábajú z hliníka alebo ocele a sú odolné voči poveternostným vplyvom. Kovové stoličky sú tiež ľahké a ľahko prenosné, čo je výhodné, ak ich treba prenášať alebo skladovať počas zimných mesiacov.

Špecifickou skupinou v rámci kovových stoličiek sú záhradné stoličky vyrobené z tahokovu. Tahokov vzniká rezaním kovového plechu a jeho následným roztiahnutím. Vznikne tak štruktúra z kosoštvorcového pletiva, ktorá je priedušná a ideálna do záhrady alebo na terasu.


Plastové záhradné stoličky

Plastové záhradné stoličky sú cenovo dostupnou možnosťou, ktorá je odolná voči vode a ľahko sa čistí. Plastové stoličky sú tiež ľahké a ľahko sa prenášajú. Tieto stoličky sa často dodávajú vo veľkej škále farieb a vzorov, čo vám umožňuje vybrať si podľa svojho vkusu. Nevýhodou plastových stoličiek je, že v porovnaní s inými materiálmi môžu byť pomerne nestabilné a menej odolné.


Ratanové záhradné stoličky

Ratan je obľúbeným materiálom na výrobu záhradných stoličiek vďaka svojmu prírodnému vzhľadu a odolnosti. Ratanové stoličky sú vyrobené z umelého alebo prírodného ratanu a sú odolné voči poveternostným vplyvom a vode. Ratanové stoličky sú tiež veľmi pohodlné, pretože sa prispôsobujú tvaru tela. Nevýhodou ratanových stoličiek je, že môžu byť pomerne ťažké a náchylné na poškodenie pri prenášaní alebo skladovaní.

 

Drevené záhradné stoličky

Drevené záhradné stoličky sú klasické a tradičné, preto sú pre mnohých obľúbenou voľbou. Drevené stoličky sú tiež pomerne odolné a môžu byť pomerne ťažké, čo zaručuje stabilitu a bezpečnosť. Okrem toho je drevo ekologický materiál a dá sa ľahko opraviť a renovovať, čím sa predlžuje ich životnosť. Na druhej strane, drevené stoličky môžu byť náchylné na hnilobu a stratu svojho šarmu v dôsledku poveternostných podmienok. Tieto nedostatky sa však dajú minimalizovať pravidelnou údržbou a aplikáciou ochranných náterov.


Dizajn

Dizajn záhradných stoličiek môže byť rovnako dôležitý ako ich funkčnosť. V súčasnosti je k dispozícii množstvo rôznych štýlov a dizajnov, ktoré môžu oživiť každú záhradu alebo terasu. Napríklad moderné záhradné stoličky majú často jednoduché tvary a minimalistický dizajn, ktoré sú vhodné do modernej a minimalistickej záhrady alebo na balkón. Na druhej strane tradičné záhradné stoličky môžu mať zložitejšie tvary a dekorácie, ktoré vytvárajú rustikálny dojem. Dôležité je tiež zvážiť, ako stoličky ladia s ostatným nábytkom a záhradnou výzdobou, aby vytvorili ucelený a esteticky príjemný celkový vzhľad.


Pohodlie a ergonómia

Pohodlie a ergonómia sú kľúčovými faktormi pri výbere stoličiek. Pohodlné modely s dobre navrhnutým sedadlom a operadlom môžu používateľom poskytnúť výrazne väčší komfort a pohodlie, najmä ak trávia dlhší čas v záhrade alebo na terase. Ergonomický dizajn stoličiek je dôležitý, aby sa zabezpečilo, že sú správne navrhnuté tak, aby sa prispôsobili tvaru tela a poskytovali primeranú oporu chrbtu, krku a dolnej časti chrbta. Okrem toho sú dôležitými faktormi, ktoré ovplyvňujú celkové pohodlie a ergonómiu sedenia, aj také faktory, ako je výška sedadla, hĺbka sedadla a výška operadla.


Údržba

Správna údržba a starostlivosť o záhradné stoličky môže predĺžiť ich životnosť a udržať ich v dobrom stave po mnoho rokov. Pri starostlivosti o záhradný nábytok by sa mali pravidelne odstraňovať nečistoty a prach, čo môže znížiť riziko poškriabania a spôsobiť zmenu farby. V prípade niektorých materiálov, ako je napríklad kov, môže byť potrebné používať špeciálne ochranné prostriedky, aby sa zabránilo korózii. Ak sa blíži zima, vonkajšie stoličky by sa mali skladovať na suchom a chránenom mieste, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia. V prípade plastových a ratanových stoličiek sa zvyčajne odporúča skladovať ich zakryté na suchom mieste, aby sa zabránilo vlhkosti a oderu. Správna údržba záhradných stoličiek môže zabezpečiť, že ich vzhľad a funkčnosť zostanú na vysokej úrovni po mnoho rokov.


Príslušenstvo k záhradným stoličkám

Medzi obľúbené doplnky patria rôzne podložky pod sedadlá, vankúše a poťahy na záhradné stoličky. tieto doplnky majú dvojaký účel: po prvé, zvyšujú pohodlie stoličiek a po druhé, slúžia ako dodatočná ochrana.

  • vankúš na sedenie
  • poťah
  • polstrovanie


Slovo na záver

Záhradné stoličky sú nevyhnutným prvkom každej záhrady a terasy, kde môžeme relaxovať a tráviť čas s rodinou a priateľmi. Pri ich výbere je vhodné zohľadniť faktory, ako sú materiály, dizajn alebo pohodlie. To môže pomôcť zabezpečiť, aby boli stoličky nielen esteticky krásne, ale aj funkčné a pohodlné.

Niektorí ľudia sa tiež pýtajú, aký vplyv bude mať kúpa záhradných stoličiek na životné prostredie. Výber ekologických alebo recyklovaných materiálov môže pomôcť minimalizovať negatívny vplyv na planétu. Pri dobrom výbere a správnej údržbe môžu byť záhradné stoličky dlhotrvajúcim spoločníkom na relaxáciu a užívanie si na čerstvom vzduchu.

Zobraziť celý text Zobraziť menej
NAJPREDÁVANEJŠIE
1.

jedálenská stolička TRILL

Skladom

Jedálenská stolička Trill Plastová stohovateľná stolička je vyrobená z odolného po...

96,70 €
2.

Stolička BORA

Skladom

Plastová stolička Bora Stolička je vyrobená z pevného a ľahko udržateľného plastu,...

79,60 €
3.

jedálenská stolička COSTA

1-4 týždne

Jedálenská stolička Costa Stolička Costa je vhodná do interiéru aj do exteriéru. B...

79,60 €
4.

skládací stolička SMART prírodná

Skladom - viac ako 10 kusov

Skladacie stolička SMART prírodná Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva. ...

31,40 €
5.

skládací stolička SMART PRÍRODNÉ buk

Na dotaz

skladacie stolička SMART PRÍRODNÉ buk Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva. ...

30,60 €
6.

skládací stolička SMART PRÍRODNÉ vlašský orech

Skladom - 1 ks

skladacie stolička SMART PRÍRODNÉ vlašský orech Stolička SMART je vyrobená z masívne...

30,60 €
7.

jedálenská stolička BIT

Skladom

stolička BIT Celoplastová stolička BIT je vhodná pre jedálne, kaviarne, bary, vonk...

99,20 €
8.

Skládacia stolička SED SMART II biela_

Skladom

Skladacia stolička SMART II buk Táto praktická, skladacia stolička je vyrobená z b...

41,60 €
9.

jedalenská stolička DOGA

Skladom

Jedálenská stolička DOGA Stohovateľná záhradná stolička vo viac farebnom prevedení...

97,10 €
10.

skládací stolička SMART orech

Skladom - viac ako 10 kusov

Skladacie stolička SMART orech Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva. &n...

35,50 €
Ďalší Skryť
Filtrovať

skládací stolička SMART prírodná

Skladacie stolička SMART prírodná Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva.   Kľúč...

Skladom - viac ako 10 kusov
31,40 €

skládací stolička SMART červená

Skladacie stolička SMART červená Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva.   Kľúčo...

Skladom - viac ako 5 kusov
39,60 €

skládací stolička SMART orech

Skladacie stolička SMART orech Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva.   Kľúčové...

Skladom - viac ako 10 kusov
35,50 €

celoplastová stolička GARDEN

Celoplastová stoličku GARDEN Tento model je vyrobený z kvalitného materiálu technopolymeru. Stolička...

Skladom - viac ako 5 kusov
84,00 €
Český výrobok
5 rokov
Viac
variant

celoplastová stolička GARDEN biela

Celoplastová stoličku GARDEN Tento model je vyrobený z kvalitného materiálu technopolymeru. Stolička...

Skladom - viac ako 5 kusov
61,70 € 84,00 €
Český výrobok
-26% Obmedzené
množstvo
5 rokov

skládací stolička SMART PRÍRODNÉ vlašský orech

kladacie stolička SMART PRÍRODNÉ vlašský orech Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva. &nb...

Skladom - 1 ks
30,60 €

skládací stolička SMART zelená

Skladacie stolička SMART zelená Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva.   Kľúčov...

Skladom - viac ako 10 kusov
39,60 €

Rybářská židle Classic KV2018

Rybářská židle Classic 2018 Toto rybářské křeslo je ideální kombinací, pokud nám jde o manipulaci a...

Skladom - 1 ks
25,30 €

skládací stolička SMART biela

Skladacie stolička SMART biela Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva.   Kľúčové...

Skladom - viac ako 10 kusov
39,60 €

skládací stolička SMART žltá

Skladacie stolička SMART žltá Stolička SMART je vyrobená z masívneho dreva.   Kľúčové ...

Skladom - viac ako 10 kusov
39,60 €

jedálenská stolička TRILL

Plastová stohovateľná stolička je vyrobená z odolného polykarbonátu s vystuženým skleným vláknom s v...

Skladom
96,70 €
Český výrobok
Viac
variant

Stolička BORA

Plastová s/strong> Stolička je vyrobená z pevného a ľahko udržateľného plastu, vďaka ktorému je j...

Skladom
79,60 €
Český výrobok
Viac
variant

jedálenská stolička BIT

tolička BIT Celoplastová stolička BIT je vhodná pre jedálne, kaviarne, bary, vonkajšie záhradky č...

Skladom
99,20 €
Český výrobok
Viac
variant

Skládacia stolička SED SMART II biela_

Skladacia stolička SMART II buk Táto praktická, skladacia stolička je vyrobená z bukového dreva. ...

Skladom
41,60 €

jedalenská stolička DOGA

Jedálenská stolička DOGA Stohovateľná záhradná stolička vo viac farebnom prevedení bude vhodným d...

Skladom
97,10 €
Český výrobok
Viac
variant

jedálenské kresielko DOGA relax

Jedálenské kresielko DOGA relax Stohovateľné záhradné kresielko vo viac farebnom prevedení bude v...

Skladom
142,40 €
Český výrobok
Viac
variant

Zahradné kreslo RIMINI - sivohnedé

Záhradné kreslo RIMINI - sivohnedé Komfortné záhradné kreslo je ideálnym riešením pre reštaurácie...

Skladom
134,30 €

Kresielko NET

kresielko NET Veľmi pohodlné a odolné kresielko s nosnosťou až 200 kg. Ľahké kresielko z odolného...

Skladom
115,50 €
Český výrobok
Viac
variant

Kresielko NET relax

kresielko NET relax Veľmi pohodlné a odolné kresielko s nosnosťou až 200 kg. Ľahké kresielko z od...

Skladom
135,90 €
Český výrobok
Viac
variant

stolička POGGIO

Stolička POGGIO, ktorá sa dá tiež využiť ako podnožka či odkladací stolček, vhodná dovnútra, na záhr...

Skladom
75,50 €
Český výrobok
ZADARMO
Viac
variant

Křesílko BORA

Plastové kresielko Bora Jednoduché a moderné plastové kresielko sa bude skvele vynímať v interiér...

Skladom
89,40 €
Český výrobok
Viac
variant

kresielko TRILL

Elegantné stohovateľné kresielko je ideálnou voľbou nielen do domácnosti, ale vďaka svojmu spracovan...

Skladom
106,50 €
Český výrobok
Viac
variant

jedalenske kreslo FOLIO

Jedálenské kreslo FOLIO Stohovateľné záhradné kreslo s polohovateľnou opierkou vo viac farebnom p...

Skladom
193,50 €
Český výrobok
Viac
variant

jedálenské kresielko DOGA

Stohovateľné záhradné kresielko vo viac farebnom prevedení bude vhodným doplnkom na vašu záhrade. Kr...

Skladom
110,20 €
Český výrobok
Viac
variant

jedálenská stolička COSTA

Stolička Costa je vhodná do interiéru aj do exteriéru. Bude vhodná pre jedálne, domácnosť, vonkajšie...

1-4 týždne
79,60 €
Český výrobok
Viac
variant

Křesílko COSTA

Plastové kresielko Costa   Kresielko Costa je vhodné do interiéru aj do exteriéru. Bude v...

1-4 týždne
89,40 €
Český výrobok
Viac
variant

Zahradné kreslo IKARO

Záhradné kreslo IKARO Záhradné kreslo IKARO z umelého ratanu sa hodí do interiéru aj exteriéru, z...

1-3 týždne
153,10 €

Zahradné kreslo IKARO

Záhradné kreslo IKARO Záhradné kreslo IKARO z umelého ratanu sa hodí do interiéru aj exteriéru, z...

1-3 týždne
153,10 €

Zahradné dvojkreslo IKARO XL

Záhradné dvojkreslo IKARO XL Záhradné dvojkreslo IKARO z umelého ratanu sa hodí do interiéru aj e...

1-3 týždne
263,90 €

Zahradné dvojkreslo IKARO XL

Záhradné dvojkreslo IKARO XL Záhradné dvojkreslo IKARO z umelého ratanu sa hodí do interiéru aj e...

1-3 týždne
263,90 €

Záhradné kreslo K457

Sympatické záhradné kreslo umelého ratanu sa hodí do záhrady, zimnej záhrady, do pergoly, reštauráci...

1-3 týždne
95,50 €

Záhradné kreslo K457

Sympatické záhradné kreslo umelého ratanu sa hodí do záhrady, zimnej záhrady, do pergoly, reštauráci...

1-3 týždne
95,50 €

Záhradné kreslo K456

Sympatické záhradné kreslo z umelého ratanu sa hodí do záhrady, zimnej záhrady, do pergoly, reštaurá...

1-3 týždne
125,70 €

Záhradné kreslo K456

Sympatické záhradné kreslo z umelého ratanu sa hodí do záhrady, zimnej záhrady, do pergoly, reštaurá...

1-3 týždne
125,70 €

Záhradné kreslo GARDENA

Sympatické záhradné kreslo z umelého ratanu sa hodí do záhrady, zimnej záhrady, do pergoly, reštaurá...

1-3 týždne
138,80 €

Záhradné kreslo GARDENA

Sympatické záhradné kreslo z umelého ratanu sa hodí do záhrady, zimnej záhrady, do pergoly, reštaurá...

1-3 týždne
138,80 €
36+ produktov Zobraziť ďalšie produkty
Zobrazených - z produktov
Načítavam tovar...
V porovnávači máte    produktZobraziť
Zmazať všetko
Načítám zboží...
HORE
zoom image