MERCURY - Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie

hodnotilo 2 užívateľov Katalógové číslo: 1052813

Kancelárska stolička HEALTH -  zdravé sedenie   Zdravý chrbát bez bolesti vďaka výbornej ergonómii   Jedna z ...  Celý popis

530,20 €
Cena bez DPH: 441,83 €
Skladom - viac ako 10 kusov
Odosielame 22.07.2024

Nosnosť:

120 kg

Zákonná zodpovednosť (záruka):

24 mesiacov
Konfigurátor židlík
Vyberte si z variant

Kancelárska stolička HEALTH -  zdravé sedenieKancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Zdravý chrbát bez bolesti vďaka výbornej ergonómii
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Jedna z našich najpredávanejších stoličiek pre zdravé sedenie
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Pohodlie pre dlhé sedenie - široké možnosti nastavenia stoličky
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Dizajn pre každý interiér
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Nosnosť 120 kg
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Otestovali sme v kancelárii - 8 a viac hodinovú prevádzku zvládla na jedničku

 


Trápi vás bolesti chrbta a krku z dlhých hodín pri počítači? Objavte MERCURY HEALTH, kancelársku stoličku, ktorá vám zaistí zdravé sedenie aj po 8 hodinách. Užite si pohodlie mäkkého obláčika počas práce aj surfovania na internete! Za cenu, ktorá často predstavuje len polovicu nákladov na bežné zdravotné stoličky, ponúka HEALTH porovnateľné možnosti nastavenia a pohodlia.

Ergonomická kancelárska stolička s výbavou na dlhodobé sedenie. Ponúka výškovo nastaviteľný podhlavník, 3D nastaviteľné podrúčky, synchrónny mechanizmus s posuvom a náklonom sedadla. Ďalším benefitom je možnosť nastavenia bedrovej opierky formou prífuku. Jej zväčšovaním alebo zmenšovaním si nastavíte stoličku podľa vlastných potrieb. Otestujte jednu z našich najpredávanejších stoličiek pre zdravé sedenie, ktoré ponúkame.


Sme priami dovozcovia tejto stoličky, takže sme schopní kontrolovať jej kvalitu už priamo vo výrobe.


 

Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Zdravé sedenie - podporuje prirodzenú krivku chrbtice
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Všestranná použiteľnosť
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Pre vysoké osoby až do 200 cm
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Kvalitné a odolné materiály
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie   Pohodlie aj počas dlhého sedenia


Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie

"Super cena výkon."

Jan Z.1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Kľúčové vlastnosti stoličky HEALTH
 

• 3D nastaviteľný podhlavník (výškovo, uhlovo a hĺbkovo)
• operadlo a sedák s oderuodolnosť 130.000 oderov
• podrúčky 3D (nastaviteľné výškovo, dopredu/ dozadu, do boku)
• mäkčený TPU podloketník
• synchrónny mechanizmus s aretáciou v 4 pozíciách
• predný náklon sedadla
kvalitný piest pre vyššiu záťaž (Class 4)
• čierny nylonový kríž
• univerzálne kolieska Ø60 mm, čap 11 mm
• výškovo nastaviteľné operadlo (UP-DOWN systém)
• posuv sedadla až o 4 cm
bedrový prífuk na zväčšenie alebo zmenšenie opory v bedrovej časti chrbta
• nosnosť 120 kg

 

Nastavenie podhlavníka
 

Zabudnite na bolesti krku s týmto podhlavníkom vyplneným tvarovanou penou, ktorý umožňuje nastavenie výšky, uhla a hĺbky podľa vašich individuálnych potrieb.

Podhlavník je potiahnutý látkou s oteruodolnosťou 130 000 Martindale.


 

Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie

 

Mercury Health
 

Výškovo nastaviteľné operadlo s integrovaným bedrovým prífukom
 

Operadlo je vyplnené tvarovanou penou a je čalúnené kvalitnou látkou s oteruodolnosťou 130.000 oderov.
Je možné ho výškovo nastaviť pomocou exkluzívneho systému UP-DOWN. Operadlo posúvame smerom hore v 6 pozíciách, pri 7. pozícii sa operadlo vráti späť do východzieho nastavenia.


  

Funkčným centrom stoličky VITAL BLACK je synchrónny mechanizmus, ktorý umožňuje nastaviť výšku stoličky a sedenia, posuv sedadla do hĺbky, sklon operadla s aretáciou v 4 pozíciách a nastavenie sily protiváhy. Sedák umožňuje hĺbkový posuv o 6 cm.

Synchrónna mechanika je navrhnutá tak, aby sa sedadlo a operadlo pohybovali súčasne v určitom uhle a zároveň kopírovali pohyb chrbta užívateľa. Mechaniku je možné tiež vo vyhovujúcej polohe zaaretovať (zablokovať). Vďaka takejto synchronizácii sa stolička stáva dokonale ergonomickou a podporuje tak aktívne a dynamické sedenie a zabraňuje jednostrannému zaťaženiu tela.
 

Súčasťou väčšiny synchrónnych mechaník je aj skrutka, pomocou ktorej docielite tzv. nastavenie protiváhy (tuhosť pohybu mechaniky v závislosti od hmotnosti užívateľa), teda, ako ťažko sa na stoličke môžete hojdať. Pokiaľ máte väčšiu hmotnosť, je potrebné skrutku utiahnuť, aby vám mechanika poskytla adekvátnu oporu. Ak máte menšiu hmotnosť, je naopak potrebné mechaniku povoliť, aby ste sa na stoličke vôbec mohli hojdať. Možnosť nastaviť si tuhosť pohybu podľa individuálnych preferencií zaisťuje optimálnu podporu a komfort počas dlhého sedenia.

Celkovo môžeme povedať, že synchronná mechanika je skvelou voľbou pre každého, kto trávi dlhé hodiny za stolom. 

Mercury Health mechanikaPredný náklon sedadla

Predný náklon sedáka ovládame páčkou na pravej strane pod sedákom (1).

Nastavenie sily protiváhy

Reguláciu sily protiváhy docielime otáčaním kohútika (2) na pravej strane pod sedákom. Kúhútik aktivujeme povytiahnutím smerom od seba a uťahovaním zvyšujeme silu, povoľovaním ju znižujeme.

Ovládanie výšky sedadla

Pohybom páčky (4) smerom nahor odistíme piest a uvoľnením v žiadanej výške polohu zaistíme.

Ovládanie hĺbky sedadla

Tlačidlo pre posuv sedáka je zabudované priamo v sedáku (3) povytiahnutím smerom od seba a pridržaním nastavíme požadovanú hĺbku sedáku. Ak pustíme tlačidlo sedák sa zaaretuje v danej pozícii.

Ovládanie aretácie synchrónneho mechanizmu

Pohybom páčky (5) hore odistíme aretáciu a po nastavení požadovaného uhla vrátime páčku späť do pôvodnej polohy.
 
 

Pohodlný sedák s posuvom
 

Výplňou sedadla je tzv. nová pena, ktorá je na rozdiel od recyklovanej peny konzistentná vo svojej hustote a pevnosti, čo zaisťuje rovnomernú podporu a komfort. Nová pena je pružnejšia a má dlhšiu životnosť, pretože nie je vopred vystavená opotrebovaniu. Vydrží dlhšie bez straty tvaru a podpory.

Sedák je dostatočne mäkký a komfortný. Potiahnutý je látkou oteruodolnosťou 130 000 Martindale.

Pohodlné sedadlo ponúka možnosť hĺbkového posuvu a to až o 4 cm. Posuvom sedadla si zväčšíme alebo zmenšíme sedaciu plochu stoličky. Vďaka možnosti individuálneho nastavenia hĺbky sedu je možné stoličku využiť pre viacerých užívateľov.

zatezova kancelarska zidle health


Mercury Health
 

Multifunkčné 3D podrúčky
 

Podrúčky sú 3D nastaviteľné (hore/ dole, dopredu/ dozadu a do boku). Dotyková plocha je vyrobená z mäkčeného PU. 

Kríž a kolieska
 

Stolička stojí na kvalitnej nylonovej báze, ktorej súčasťou je aj pätica univerzálnych koliesok vhodných na všetky povrchy. Priemer koliesok je 60 mm, priemer čapu 11 mm.

Ako alternatívu k štandardným plastovým kolieskam ponúkame pogumované kolieska na tvrdé podlahy (parkety, plávajúce podlahy, vinyl, atď.) alebo klzáky (ak nechceme aby sa stolička posúvala). Kolieska aj klzáky si môžete vybrať po kliknutí na tlačidlo "Kúpiť".

Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie
Otestované v praxi - parťák na dlhé sedenie
 

Chceme vám podať čo najkompletnejšie informácie o produktoch, ktoré ponúkame, a preto skúšame naše stoličky „na vlastnej koži“. Na vybraných stoličkách sedíme aj v kancelárii a vďaka tomu, že máme možnosť si stoličky „osedieť“ lepšie potom vieme povedať, pre koho je aká stolička vhodná.

Kancelárska stolička HEALTH patrí k tomu najlepšiemu, čo pod našou značkou Mercury môžeme ponúknuť. Je vyrobená z kvalitných a pevných materiálov, ktoré sú zárukou dlhej životnosti, a je tak vhodná pre dlhodobú kancelársku prevádzku, pretože jednoducho vydrží. Stoličku zapožičiavame na vyskúšanie aj do firiem a máme veľmi dobré ohlasy.

HEALTH sme tiež vyskúšali počas prevádzky aj my a super! Tým, že ponúka rôzne možnosti nastavenia môže stoličku používať viac užívateľov naraz. Každý si ju individuálne nastaví podľa potreby. Vďaka výškovému nastaveniu sedadla, operadla a hlavovej opierky padne aj vysokým ľuďom do 200 cm, otestované na kolegovi. Pasovať ale bude aj menším postavám od 155 cm.


Zhrnutie
 

Stolička je ideálnym variantom pre osoby, ktoré trávia dosť času sedením a chcú zvoliť jednu z najlepších stoličiek na trhu čo sa týka ergonómie sedenia a možností nastavovania stoličky. Stolička môže byť alternatívou zdravotných stoličiek, kedy jej cena je mnohokrát aj na polovici ceny týchto stoličiek, ale vzhľadom na jej nastaviteľnosť vie ponúknuť možnosti, ktoré má len veľmi málo stoličiek na trhu.

Ergonomická stolička s plnohodnotnou výbavou na dlhodobé sedenie nielen v kancelárii. Ergonomicky tvarovaná stolička ponúka synchrónny mechanizmus s aretáciou vo viacerých polohách, posuv a náklon sedáku. Ďalej sú súčasťou výbavy 3D nastaviteľné podrúčky, pogumované 60 mm kolieska a stabilný hliníkový kríž.
 

Montáž alebo ako postupovať po vybalení

Jednoduchá a rýchla montáž, balenie obsahuje obrázkový návod.

1) Kolieska zasunieme do kríža (pätica otvorov určená pre kolieska).
2) Do otvoru pre piest vložíme piest, ktorý predtým rozpohybujeme.
3) Namontujeme mechaniku na sedák.
4) Na sedák namontujeme podrúčky.
5) Do sedadla s mechanikou pripevníme operadlo.
6) Operadlo s podrúčkami spojený so sedákom nasadíme na piest s krížom a kolieskami.
7) Skontrolujeme, že sme dobre utiahli všetky skrutky.
8) Hotovo, môžeme sedieť.

Celkovo sa pri montáži zaskrutkuje len 5 skrutiek (2 skrutky na uchytenie rýchloupináku na podrúčky a 3 skrutky do operadla). Podrúčky sa do sedadla skrutkujú cez 1 skrutku s rýchloupinákom, pomocou rýchloupináku možno tiež vysunúť do boku. Mechanika sa na stoličke nemontuje pomocou skrutiek ale iba sa nasunie na sedák. Pri nasúvaní mechaniky na sedák, je nutné vysunúť páčku posuvu sedáku smerom von od stoličky, inak mechanika cez začiatok posuvu neprejde.

 

Spôsob balenia
 

Dodávané v demonte, v balení o rozmere 76x40x65 cm. Súčasťou balenia sú 2 menšie krabice, v prvej krabici sú kolieska, skrutky, piest v druhej krabici sú podrúčky. Operadlo, sedák, kríž, podhlavník, mechanika sú balené v bublinovom sáčku.
 
Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie
 

Naša vlastná značka Mercury


Za našu privátnu značku stoličiek Mercury ručíme. Stoličky si sami zadávame do výroby a vyberáme ich design a ergonómiu. Keďže tiež navštevujeme našich výrobcov, môžeme vďaka tomu kontrolovať kvalitu a použité materiály. Sme si istí, že naše stoličky patria k tým najlepším na slovenskom a českom trhu. Každá stolička je vyrobená s použitím kvalitných materiálov, ktoré zaručujú dlhú životnosť. Veríme, že každý si zaslúži kvalitnú a pohodlnú stoličku doma či v kancelárii, a práve preto sa snažíme ponúknuť to najlepšie na trhu.
          Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie 

Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenie

  

Stoličky si testujeme sami
 

Testovanie stoličiek, ktoré predávame, je náš štandard. Skúšame vzorky vystavené v predajniach a na našich stoličkách sedíme aj v kanceláriách. Svoje produkty poznáme do poslednej skrutky. Dokážeme perfektne určiť, aká stolička sa pre koho hodí a poradíme vám, ako presne si vybrať. Stoličky si tiež sami fotíme a môžeme vám vďaka tomu odovzdať maximum informácií.

 

Kancelárska stolička HEALTH - zdravé sedenieGarancia 100 % servisu
 

100% servis zákazníkom pre nás nie sú len slová. Pri nákupe poskytujeme maximálny servis a pri akomkoľvek probléme urobíme všetko pre to, aby sme ho vyriešili k vašej spokojnosti. Naša výrazná konkurenčná výhoda spočíva aj v servise po záručnej lehote. Pokiaľ by problém nešiel vyriešiť, ponúkame výhodu v ponuke lepšie ceny stoličky oproti e-shopu. 

 

Doručenie po Českej republike a po Slovensku. Tovar doručujeme aj do ostatných krajín EU, pre vyčíslenie ceny dopravy sa prosím obráťte s dotazom na obchod@kancelarskezidle.com. Mimo krajiny EÚ nedoručujeme.

Záruka
24 mesiacov
Výšková nastaviteľnosť
ano
Minimálna výška sedadla
45 cm
Maximálna výška sedadla
53 cm
Hmotnosť
24.4 kg
Područky
áno 3D - hore/dole, dopredu/dozadu a do boku
Minimálna výška
120 cm
Maximálna výška
128 cm
Šírka
63 cm
Hĺbka
61 cm
Kríž/kostra
plast
Mechanika
synchrónna
Maximálna nosnosť
120 kg
Tovar je určený pre
kancelária, domáca kancelária, home office
Priemer čepu kolieska
11 mm
Šírka sedadla
52 cm
Materiál sedadla
látka
Materiál operadla
látka
Minimálna odporúčaná výška osoby
155 cm
Maximálna odporúčaná výška osoby
200 cm
Oderuodolnosť
130000 cyklov
Výškovo nastaviteľné operadlo
áno
Farba sedadla
čierna
Farba operadla
čierna
Podhlavník
s opierkou hlavy
Využitie
kancelária, home office
Príslušenstvo
posuv sedáku, podrúčky - nastaviteľné, s oporou hlavy
"Židle umožňuje pohodlně sedět i menším postavám (165-185 cm), protože je vše ve velkém rozsahu nastavitelné. V oblasti lopatek je židle anatomicky zúžená a umožnuje protažení ramen dozadu během práce. Jediné mínus je tvrdší sedák."
Technické sítě Brno, akciová společnost
15.07.2024 09:41
"Super cena výkon."
Jan Z.
30.05.2024 08:33
Názov súboru
Stiahnutie
1052813-health-montazni-navod.pdf

Kancelárska stolička VITAL BLACK - zdravé sedenie

Koniec bolestiam chrbta a nepohodlia pri sedení vďaka skvelej ergonómii   Pohodlie na mieru - ...

Skladom - viac ako 10 kusov
571,00 € 611,80 €
-7%
ZADARMO

Záťažová kancelárska stolička ENDURANCE

  Jedna z našich najpredávanejších záťažových stoličiek   Stabilný šesťramenný nylonový k...

Skladom - viac ako 10 kusov
652,70 €
ZADARMO

Záťažové kreslo FORME - BZJ 485

Kancelárske ergonomické kreslo spĺňajúce najnáročnejšie požiadavky na dlhodobé sedenie. Extrémne vys...

1-2 týždně
276,60 €
Český výrobok
ZADARMO
Viac
variant

kancelárské kreslo Pantheon P160

Kreslo Pantheon P160 Pantheon P160 je TOP manažérske a zároveň záťažové kreslo tej najvyššej kval...

2-3 týždne
1 142,40 €
Český výrobok
ZADARMO
5 rokov
Viac
variant

kancelárska stolička 1800 LEI, zdravšie sedenie

Manažérska, kancelárska stolička 1800 Lei s extra vysokým, celočalúneným operadlom (80 cm), ergonomi...

2-3 týždne
471,90 €
Český výrobok
ZADARMO
5 rokov
Viac
variant

záťažové kreslo 8150 Vertika PDH

Kreslo 8150 Vertika PDH Záťažové kancelárske kreslo 8150 Vertika PDH s podhlavníkom, stredne vyso...

2-3 týždne
400,70 €
Český výrobok
ZADARMO
5 rokov
Viac
variant

Kancelárská záťažová stolička GOLEM

Svojou jedinečnou a pevnou konštrukciou ponúka záťažová stolička GOLEM užívateľovi maximálny komfort...

cca 2-3 týždne
734,30 €
Viac
variant

Záťažové kreslo BZJ 701 nosnosť 200 kg

Záťažové kreslo s vysokým ergonomicky tvarovaným operadlom a odnímateľnou hlavovou opierkou, ktorú j...

1-2 týždne
1 037,10 €
Český výrobok
ZADARMO
Viac
variant

Kancelárske kreslo BZJ 490, nosnosť 200 kg

Robustné záťažové kreslo je vhodné aj na 24 hodinovú záťaž. Ergonomicky tvarované extra vysoké opera...

2-3 týždne
1 037,10 €
Český výrobok
ZADARMO

Kancelárske kreslo MANAGER - BZJ 250

Kreslo MANAGER - BZJ 250 Kancelárske ergonomické kreslo, ktorého veľkou prednosťou je široké seda...

1-2 týždne
301,30 €
Český výrobok
ZADARMO
Viac
variant


V porovnávači máte    produktZobraziť
Zmazať všetko
Načítám zboží...
HORE
zoom image